Alican ULUDAĞ ile Meslek Tecrübeleri

Okul medivenlerinden inerken birinin sizi durdurup staj teklif etmesi ve sizin teklifi kabul etmeniz… Sonrasındaise  bu teklif ve kabulle değişen hayatlar…  Meslek hayatına tesadüf ama kalıcı bir başlangıç yapmak; Alican Uludağ ile yaptığımız bu tecrübeli konuşmadan sonra bize de mümkün geldi. Ve çoğumuz belki de hayal kurar olduk. Bir gün bize de böyle bir teklifin gelmesini hepimiz çok cazip gördük belkide. Ve artık okul panosuna asılan duyuruları daha dikkatli okumaya başladık. Algıda seçiciliğimiz de bir uyanış oldu. Yazılı bir staj duyurusana daha dikkatli bakmaya, yanımızdan geçenleri bize staj teklif edecek kişi gözüyle görmeye başladık belki… Ama işin en güzel yanı da böyle bir arayış peşinde olmak.

Anlatılan tecrübelerle değişen kararlar

  Bir konuşma insan hayatında neler değiştirir demeyin. Evet Uludağ ile yaptığımız konuşmadan sonra kafamızdaki düşüncelerin daha netleştiğini düşünüyorum. Kimimiz konuşmadan sonra hemen hep hayalini kurduğumuz,  gazate sayfalarında haberimiz çıksın istediğimiz  gazetelere cv bırakmaktan vazgeçip artık haber müdürüyle konuşmaya karar verdik. Belki de içimizden biri hiç ertelemeyip hemen konuşmak için randevu bile aldı. Çünkü Uludağ, bizlerle haber müdürleriyle irtibata geçmenin daha sağlam ve sağlıklı bri karar olduğunu paylaştı. Hem daha  ciddi  hem de kendine güven verici bir tavsiyeydi bizim için.  Sağlam bir adım atma tekniği olarak bize sunulan bir anahtar bence. İşe nerden başlamak gerektiğinin püf noktası diye tanımlamak daha doğru olmalı. 

İstediğin yerde olmanın çok önemli olduğunun bir kez daha yenilenmesi bir nasihat gibiydi. Hangi gazetede çalışmak istiyorsan onun için uğraş gayesi çok etkileyici oldu. 

 Genç bir muhabir arkadaşımızdan  itinalı, önemli, hassas tavsiyeleri bizlerle paylaşması çok etkili oldu . Alican ULUDAĞ’ a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s