En lezzetli hediye: Meyve çiçekler


Nermin Öçal meyvelerle sevdiklerinize en lezzetli ve en taze hediyeyi hazırlıyor. “Büyülü bahçe”den, “gecesefası”na, “ramazan buketi”nden “sevgi seli”ne kadar Öçal’ın mutfağında yok yok. Öçal, Türkiye’nin ilk yenilebilir meyve çiçek üreticisi “Meyve Çiçekler”de en lezzetli hediyeyi hazırlıyor.

Artık sevdiğinizin kalbine giden yol meyve çiçeklerden geçiyor. Düğün, bayram, veda partisi, doğum günü hiç fark etmiyor,  şimdi özel günlerde herkes en lezzetli hediye olan meyve çiçekleri tercih ediyor.  Özel günlerde sevdiklerinize en güzelini ve en özelini mi vermek istiyorsunuz? Az kalorili, sağlıklı, lezzetli ve özenle hazırlanan meyveden çiçek sepetleri hediyenize lezzet katıyor.

“Hayatınızdaki özel kişileri ne kadar sevdiğinizi ve özel anlarını unutmadığınızı anlatmak için meyve çiçekler en lezzetli hediye” diyen Nermin Öçal, meyveden çiçek nasıl yapılır diye merak ederek meyve sepeti hazırlamaya başladı. Öçal, “İşe başlamam bir tesadüf” diyerek başlıyor anlatmaya:

Meyve Çiçekler dükkânının önünden geçiyordum. Meyveden çiçek nasıl yapılır diye merak ederek içeri girdim. Benden önce bu işi yapan kişiden püf noktaları öğrendim ve bir yıldır meyvelerden çiçek yapıyorum.”

Meyve sepeti oluşturmak için mevsim meyvelerini kullandığını belirten Öçal, en çok tercih edilen meyvelerin çilek, ananas, üzüm, kivi, portakal olduğunu söyledi. Meyvelere hazır kalıplarla şekil verdiğini anlatan Öçal, meyveleri çikolata sosuyla,  hindistan ceviziyle süslediklerini ifade etti.

“Hoş geldin bebek”ten, “sevgi seli”ne

Öçal yaptığı çiçeklere isimler de veriyor. “Lezzetlim” ananas, çilek, üzüm, kivi ve çikolatalı çileklerden oluşan bir aranjman olarak anlatıyor. “Büyülü bahçe”de papatya ve kalp şeklinde ananas, kavun, karpuz, portakal, üzüm ve çileğin şahane birlikteliğiyle serinliyor; “gece sefası” ile gökyüzünde ananaslardan ay ve yıldızlar, kayık içine yerleştirilmiş çilek ve portakallara sevdiklerinize lezzetli bir sandal sefası yaşatıyorsunuz.  Papatya, yıldız ve kalp ananaslar, çilek, üzüm, kivi, kavun, karpuz ve mevsim meyvelerinden oluşan sepetle “partinin tadı”nı çıkarıyorsunuz. “Partinin tadı” adlı sepet toplantı ve partilerinize ağız tadı katıyor. “Zevk bahçesi”, “sonbahar”, “papatya buketi”, “romantik”, “yaz esintisi”, “ikisi bir arada”, “yılbaşı buketi”, “sevgi seli”, “ebruli”, “sebzelim” Öçal’ın meyve sepetlerine verdiği isimlerden sadece birkaçı. Öçal, meyve sepetlerinin doğum günü, kutlama kokteyli, geçmiş olsun hediyesi, bebek doğumu, sevgililer günü, yılbaşı, kurumsal etkinlikler, evlilik yıldönümü, babalar günü gibi özel günlerde tercih edildiğini söyleyerek en çok talebin yılbaşı, sevgililer ve anneler gününde olduğunu söyledi.  Öçal, “Sevgililer gününde meyve sepeti hazırlamaya sabah erkeden başladım. Saat beşte başladığım çalışmalarımı gece geç saatlere kadar sürdürdüm” dedi. Öçal, nişan ve düğünlerde daha çok isim yazdırmayı tercih ettiklerini söyleyerek meyveleri en taze ve en güzel nerede buluyorlarsa oradan aldıklarını ifade etti. İnternet sitelerinin de olduğuna dikkat çeken Öçal, sipariş verecek kişilerin internet sitesinden bakarak karar verdiklerini söyledi. Fiyatların seçilen ürüne, sepetin büyüklüğüne göre değiştiğini belirten Öçal, fiyatların 50 liradan başlayıp 200 liraya kadar devam ettiğine de değindi.

Taptaze meyve sepetleri
Aranjmanların sipariş üzerine yapıldığına işaret eden Öçal, “Önceden yapıp bekletmiyoruz. Siparişi aldığımızda hemen meyveleri temin ediyoruz ve sepeti hazırlıyoruz. Sevgi kutusu hazırlamak 15-20 dakikamı alıyor, meyve sepetini ise bir saatte tamamlıyorum. Acil siparişlerde ise koşturarak yetiştiriyorum. Tabi hazırlarken dayanamayıp ben de meyvelerden kaçamak yapıyorum. Bal tutan parmağını yalıyor” diye konuştu.

Meyveleri süslerken hiçbir şey düşünmediğin, işine odaklandığını, sadece o güzelliği düşündüğünü söyleyen Öçal, etrafında konuşulanları bile duymadığını anlattı. Ayrıca işinin kendisini dinlendirdiğini ifade etti. “Geri dönüşü güzel olan bir iş” diyen Öçal şöyle konuştu:

Babası şeker hastası olan bir kız babasına doğum günü meyve pastası yaptırdı.  Babası o kadar mutlu olmuş ki doğum gününden sonra beni aradı. ‘Babam çok mutlu oldu, çok teşekkürler’ dedi. Ben de onun bu mutluluğuyla mutlu oldum. İşte bu yüzden ben en lezzetli hediye diyorum. Çünkü insanları hem mutlu ediyor, hem de yediriyor.”

Meyve çiçekçiliğinin Ankara’da çok bilinmediğini dile getiren Öçal, bir müşterileri için Konya’ya da çiçek sepeti gönderdiklerini anlattı. Bir çırağınız olsun ister misiniz sorusuna Öçal, “Bu işi bilen yok. Ben her gün her saat burada olmak zorundayım. Bir işim çıksa onu koşturarak yapmak zorunda kalıyorum. Bu yüzden ben burada yokken bu işi yapabilecek çıraklara ihtiyacım var” şeklinde konuştu.  Öçal, meyve sepeti çiçeklerinin daha çok kadınlar tarafından talep gördüğünün altını çizdi.

Öçal tesadüf olarak başladığı meyve çiçekçiliği işini yaparken ruhunun doyduğunu hissettiğini söylüyor. Ayrıca Öçal, aranjmanları uçan balonlar, sevimli ayıcıklarla da süslüyor.

 


 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s