7 bin 700 engelli, iş kapısını aralıyor

Şahin’den işe yerleşememe korkusuna müjde

AYFER MALLI /ANKARA

Cumhuriyet tarihinde bir ilk yaşanıyor. İlk defa devlet kadrolarına 7 bin 700 özürlü vatandaş memur olarak alınıyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları açıklandı. Buna göre Cumhuriyet tarihinde ilk defa devlet kadrolarına bu kadar yüksek oranda özürlü memur alınmış olacak. ÖSYM Başkanlığı tarafından hazırlanan ÖMSS yerleştirmeleri ve Kura çekimleri Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla bugün gerçekleşecek. İlk aşamada 7 bin 700 engelliyi yerleştireceklerini, sonra geriye kalan boş kontenjanları da eylül ayında açıklayacaklarını bildiren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, işe yerleşemeyen engelli vatandaşlara müjde verdi. Şahin, boş kalan kadroları tamamlayıncaya kadar yerşeştirme yapacaklarını açıkladı.

ÖMSS sürecinin son dönemecinde, 11-20 Temmuz tarihleri arasında memur adaylarının yaptığı tercih işlemleri sonrasında aday memurların ÖSYM tarafından yapılan yerleştirme sonuçları Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı toplantı ile açıklanacak. Ayrıca toplantıda Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan kura ile atanacak olan özürlü memur adaylarının kura çekimini de başlatacak.
Toplantıya başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin olmak üzere birçok Bakan ile Türkiye’nin birçok yerinden özürlü sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve engeliler katılacaklar.

7 BİN 700 ENGELLİ VATANDAŞ İŞBAŞI YAPACAK

Türkiye’de ve dünyada ilk kez 29 Nisan 2012 tarihinde düzenlenen Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ve Kura ile Özürlü Memur Kadrolarına yerleştirme yapılmasında son kulvara girildi. 7 bin 700 özürlü vatandaş bugün iş başı yapıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın geçtiğimiz günlerde yaptığı Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) sonuçları açıklandı. Buna göre Cumhuriyet tarihinde ilk defa devlet kadrolarına bu kadar yüksek oranda özürlü memur alınmış olacak. ÖSYM Başkanlığı tarafından hazırlanan ÖMSS yerleştirmeleri ve Kura çekimleri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı toplantı ile 7 bin 700 özürlü vatandaş iş sahibi olacak.

BOŞTA KALAN OLMAYACAK

Bedensel, işitsel, görme engelli olmak üzere 60 bin engelli vatandaşı ilk kez farklı bir sınava tabi tuttuklarını ifade eden Şahin, “Önemli bir modeldi. Biz kendimizi test ettik. Hamdolsun başarıyla altından kalktık” dedi. İlk aşamada 7 bin 700 engelliyi yerleştireceklerini, sonra geriye kalan boş kontenjanları da eylül ayında açıklayacaklarını bildiren Şahin, ”İşe yerleşmeyen arkadaşlarımız üzülmesin. Boş kalan kadroları tamamlayıncaya kadar yerleştirme yapacağız” dedi.

AKM ///

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s